Обрізний пиломатериал

Пиломатеріал з ретельно обрізаними краями, на яких відсутній кора. Обрізна дошка успішно використовується в різних областях застосування, від столярних і побутових до великих будівельних робіт

Заготівля для зрощених виробів

Клеєні вироби складаються з обрізних ламелей, склеєних з 4 сторін. Довжина ламелей коливається від 200 до 500 мм, товщина складає 20 або 50 мм, ширина від 45 мм. На його виготовлення йдуть обрізки ламелей, що не підійшли для цільноламельних виробів. Зрощений меблевий щит не однорідний і нагадує паркет. Чим більше склеєних, тим міцніше виріб – це правило підтверджується в зрощення варіантів. Він міцніше і гнучкіше, ніж незбираний виріб. А коштує такий меблевий щит дешевше.

Фриза

Довжина ламелей коливається від 270 до 520 мм, товщина складає 28-30 мм, ширина від 76 мм.

Меблева заготовка

ЧМЗ (Чорнова меблева заготовка) служить основою для виробництва різних деталей у виготовленні меблів. Наприклад: фасадів, поличок, меблевих щитів. Вона, як правило, є необробленим пиломатеріалом з необхідними параметрами: товщина, ширина, довжина. При виготовленні ЧМЗ в обов’язковому порядку ліквідуються всі пороки і дефекти деревини.

Дошка

Дошки обрізні – це дошка, вирізана з колоди і обрізана по краях без збереження кори на бічних кромках. Її стандартні товщини бувають такі: 30 і 54 мм, а ширина, як правило, не менше подвійної товщини дошки.

Брус

Дерев’яний брус – це пиломатеріал товщиною 50 мм і більше, прямокутного або квадратного перетину, відношення ширини до товщіни може бути різним.
Виготовляється брус з пиловочних колод і можуть служити готовою до застосування будівельною одиницею (зведення стін, каркасів) або елементом для створення балок, ферм, опорних стійок, настилів, інших несучих і огороджувальних конструкцій в малоповерховому будівництві житлових і громадських будівель.